×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


شهدای نیشابور

آخرین اخبار

» ارتش جمهوری اسلامی » امیر خلبان شهید سید علی بیدار

تاریخ انتشار : 1396/07/25 - 7:52

 کد خبر: 513
 2271 بازدید

امیر خلبان شهید سید علی بیدار

امیرخلبان شهید سید علی بیدار، فرزند سید مسیح از روستای امین آباد کلاته فشاء سرولایت نیشابور ،که پدر بزرگوارشهید بدلیل سانحه سیل مجبور به مهاجرت به درگز مینمایند. در روز اول مهر ماه 1329 در شهرستان “در گز” از توابع استان خراسان به دنیا آمد. پس از طی دوران طفولیت علی رغم این كه پدرش […]

امیر خلبان شهید سید علی بیدارامیرخلبان شهید سید علی بیدار، فرزند سید مسیح از روستای امین آباد کلاته فشاء سرولایت نیشابور ،که پدر بزرگوارشهید بدلیل سانحه سیل مجبور به مهاجرت به درگز مینمایند. در روز اول مهر ماه 1329 در شهرستان “در گز” از توابع استان خراسان به دنیا آمد. پس از طی دوران طفولیت علی رغم این كه پدرش وفات یافت- وارد دبستان شد و با وجود استعداد تحصیلی مناسب پس از اخذ دیپلم متوسطه، در تاریخ 1347/10/1 وارد نیروی هوایی شد و به دانشکده خلبانی راه یافت. در ضمن او “کار شناسی ارشد هوا فضا” را نیز در آمر یکا گرفت و در بازگشت به ایران به عنوان «معلم پرواز» در نیروی هوایی مشغول به خدمت شد. پس از مدتی كه خلبان جنگنده «F4» بود به جمع خلبانان C 130 پیوست و در كلیه ماموریتها اعم از رساندن تجهیزات نظامی به منطقه و تخلیه مجروحین و شهدا شركت می نمود.
او با حمل مهمات و آذوقه و سایر تجهیزات به خطوط مقدم نقش فعالی در راستای اهداف کلی مدیران جنگ در ثبات تاکتیکی مناطق عملیاتی ایفا می نمود.
سرانجام در تاریخ 1371/12/27 به همراه12 نفر از همكاران در حال بازگشت از ماموریتی – که در روسیه (مسکو) انجام شده بود- در آسمان جمهوری ارمنستان- شهر قره باغ- مورد اصابت موشک زمین به هوای نیروی هوایی ارمنستان قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

 


امیر خلبان شهید سید علی بیدار

امیر خلبان شهید سید علی بیدارارسال دیدگاه