×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


شهدای نیشابور

آخرین اخبار

» دفاع مقدس » شهيد محمدعلي دستجردي

تاریخ انتشار : 1396/07/23 - 19:40

 کد خبر: 467
 1124 بازدید

شهيد محمدعلي دستجردي

اطلاعات کامل شهيد محمدعلي دستجردي

شهيد محمدعلي دستجردي
نام پدر : علي اكبر
محل و تاريخ ولادت : 1/4/1348 روستای دستجرد
محل و تاريخ شهادت : 22/12/1363 جزیره مجنون
مزار شهید : بهشت فضل نيشابور

شهيد محمدعلي دستجردي


اينك كه در ميان برادران رزمنده ام قرار گرفته ام و در سنگرهاي جبهه به سر مي برم بسيار شادمانم و به خود مي بالم ولي باز نگراني دارم زيرا مي ترسم مبادا من لياقت يك رزمنده بودن را نداشته باشم .
بار خدايا ! اگر گناهي كرده ام مرا ببخشي و بيامرزي و همه را از من راضي و خشنـود گردان . پروردگارا ! پدر و مادرم را اجري بزرگ ده كه مرا تربيت كردند تا به اسلام خدمت كنم ، به خصوص مادرم را كه شب ها بيدار ماند و به من شير داد تا رشد كردم و به اين سنّ و سال رسيدم . بار الها ! بهشت موعود را براي مؤمنين و پدر و مادرم بگشاي و مرا جزء بندگان صالحت قرار ده هر چند من لياقت شهادت ندارم ولي اگر لازم شد شهيد شوم ، تا مرا نيامرزيدي از اين دنيا مبر .
خدايا ! آتش جهنّم را از من دور دار و سرورم حضرت مهدي (عج) را از من راضي و خشنود گردان و مرا جزء سربازان واقعي وي قرار ده و به اين رزمندگان كمك كن تا راه كربلا را باز كنند . و شما اي امت حزب الله و هميشه در صحنه ! سعي كنيد راه شهدا را ادامه دهيد.جبهه‌‌هاراترك نكنيد.به جبهه برويدو به نداي هل من ناصرا ينصرني امام لبيك بگوييد.
شما كه مي گوييد اي كاش در زمان امام حسين(ع) بوديم و امام را ياري مي‌‌كرديم امّا اكنون هم تداوم راه همان امام معصوم است و اگر كاري كنيد كه امام را برنجانيد ، امام حسين(ع) را رنجانده ايد . جلو منافقين را بگيريد . نگذاريد توطئه چيني كنند و بين شما به بهانه هاي كوركورانه اختلاف بيندازند . مانند سدّي استوار در مقابلشان بايستيد و تا به راه راست هدايت نشده اند مواظب آنها باشيد كه همانا امام فرمود منافقين از كفّار بدترند . سعي كنيد توليدات را بالا ببريد و اقتصادي مستقل بوجود بياوريد . كشاورزي را ترك نكنيد . به جبهه كمك كنيد كه در نزد خدا اجري عظيم خواهيد داشت . دعاها را ترك نكنيد كه ما هر چه داريم از اين دعاها داريم .
اين وصيتنامة من وقتي خوانده مي شود كه من ديگر در بين شما نيستم و به معشوقم رسيده ام و مسئوليت شما سنگين تر شده و بايد راه مرا ادامه دهيد . و اي بچّه‌‌هاي پايگاه ! نگذاريد اسلحة ما بر زمين بماند كه شما مسئول هستيد . و اي پدر و مادر من كه 16 سال زحمت كشيديد و مرا به اين سنّ و سال رسانديد ! افسوس كه نتوانستم زحمات شما را جبران كنم . اگر من بچّة بدي بودم و در خانه شما را اذيت مي كردم ، شما بزرگواريد و به بزرگواريتان من را ببخشيد تا خداوند مرا ببخشد . من قدر شما را نمي دانستم ولي تنها تقاضاي من اين است كه شما از من راضي شويد تا خدا از من راضي شود . در مرگم مگرييد و سياه مپوشيد كه دشمن شاد مي شود .
و اي برادران دانش آموز ! سنگر مدرسه را حفظ كنيد . درس بخوانيد و كشور را خودكفا كنيد زيرا اگر ما دكتر و مهندس و … نداشته باشيم باز وابسته مي شويد و نيز راه مرا ادامه دهيد . از معلّم انقلابي و مؤمن پيروي كنيد و از وجود او استفاده نماييد . در پايان از تمامي امّت حزب الله تقاضا دارم اين شعار را فراموش نفرمايند :

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي (عج) خميني را نگهدار


منتخب وصیت نامه:

اي پدر و مادر من ! كه 16 سال زحمت كشيديد و مرا به اين سنّ و سال رسانديد ، افسوس كه نتوانستم زحمات شما را جبران كنم … من قدر شما را نمي دانستم ولي تنها تقاضاي من اين است كه شما از من راضي شويد تا خدا از من راضي شود .


پروردگارا ! پدر و مادرم را اجري بزرگ ده كه مرا تربيت كردند تا به اسلام خدمت كنم…بار الها!بهشت موعودرا براي مؤمنين و پدر و مادرم بگشاي و مرا جزء بندگان صالحت قرار ده . هر چند من لياقت شهادت ندارم ولي اگر لازم شد شهيد شوم تا مرا نيامرزيدي از اين دنيا مبر.


منبع: پیام سانان 2300 شهید نیشابورارسال دیدگاه