×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


شهدای نیشابور

آخرین اخبار

» جوان (18 تا 35) » شهيد حسنعلي رباطي

تاریخ انتشار : 1396/07/23 - 19:42

 کد خبر: 476
 1171 بازدید

شهيد حسنعلي رباطي

اطلاعات کامل شهید حسنعلی رباطی

شهيد حسنعلي رباطي
نام پدر : علي اكبر
محل و تاريخ ولادت : 15/8/1343 روستای رباطی شاهزا
محل و تاريخ شهادت : 4/4/1363 سروکردستان
مزار شهید : بهشت فضل نيشابور

شهید حسنعلی ریاطی


با درود و سلام فراوان به امام زمان (عج) و نايب برحقّش امام خميني و شهيدان راه اسلام و حق و آزادي و با سلام

به معلولين و خانواده هاي شهيدان چند كلمه به عنوانوصيتنامه براي شما دوستان و پيروان اسلام مي نويسم :
رسول اكرم(ص) : «بجنگيد كه بهشت در زير ساية همين شمشيرهاست ».
بنابراين سخنان رسول اكرم (ص) جهاد بهترين سعادت دنيا و آخرت است وظيفة خود دانستم كه در اين موقع حسّاس كه اسلام عزيز احتياج به نيروهاي جانباز دارد و احتياج به خون دارد ، به سپاه بروم و سربازي را در جبهة جنگ ، با منافقان و كفّار براي خطر قرآن و پيروزي مستضعفين بجنگم و خون خود كه ناقابل است اهدا كنم و اميدوارم كه خداوند از گناهان من بگذرد و اين بندة گناهكار را كه طلب عفو دارم ببخشد ، ان شاءالله .
و چند سخن براي پدر و مادرم . باري‌‌ مادرم ! تو همچون زينب ‌‌(ع) بايستي بار سنگين ‌‌اين اسلام ‌‌را بر دوش‌ ‌خود احساس‌ ‌كني ‌‌و افتخار ‌‌بكني‌ ‌كه همچون ‌‌فرزندي‌‌داشتي ‌‌و در راه اسلام هديه‌ ‌كردي و از خداوند منّان درخواست دارم‌‌كه به شما صبر عنايت فرمايد و به تمام مادران شهدا صبر و استقامت عطا بفرمايد و به تو اي پدر بزرگوارم!بايستي افتخار كني كه جگر‌‌گوشه‌‌ات در راه دين مبين محمدي (ص) هديه كردي و زحمات تو را هرگز فراموش نخواهم كرد و اگر وجود من باعث ناراحتي شماها شده است بايد ببخشيد . و اي مادرم ! بايستي شما خيلي افتخار كنيد كه خداوند شما را در رديف خانوادة شهدا قرار داده . و باري دوستان ! از شما تقاضا دارم كه راه اين عزيزان را ادامه دهيد

و جبهه ها را خالي نگذاريد و هميشه گوش به فرمان اين امام عزيز- اين هدية خدا- باشيد و دردعاهايتان ، پيروزي رزمندگان و سلامتي اين بزرگ مرد تاريخ را از خداي يكتا بخواهيد .
باري اي دوستان ! راه اين شهيدان را ادامه دهيد و پيامشان را به عمل رسانيد كه اين است پيام آنها : جنگ جنگ تا پيروزي . مبادا اين كمبودي ها شما را از خدمت كردن به اسلام باز دارد . شما به صدر اسلام نگاه كنيد و ببينيد آنهايي كه چند روز با يك خرما در مقابل كفر و جهل ايستاده بودند و سر سازش و تسليم فرو نياوردند و هميشه از خداوند متعال طلب آمرزش گناهان خود را مي كردند و خداوند هم در قرآن كريم از آنها ياد مي كند و بندگانش را دعوت مي كند مثل آنها نمونه و كارشان براي رضاي خدا باشد . و اين شما هستيد كه عملتان براي خدا مانند آن بندگان نمونه كه در مقابل سختي ها مقاومت كردند ، مقاومت و ايستادگي كنيد براي رضاي خدا كه اجرش بيشتر از هر چيز است و گوش به حرف منافقان و فرصت طلبان ، اين از خدا بي خبران ندهيد كه شيطان ، آنها را به راه خود خوانده و آنها به نداي شيطان لبيك گفتند و خود را در چنگ شيطان قرار داده اند و به راستي گمراهان ، آنها هستند و آرزو دارم كه هميشه در خدمت بسيج و سپاه باشيد كه بزرگترين جهاد است و در دعاهاي كميل شركت‌‌كنيد كه خداوند فرمود كه مرا ياد كنيد تا اجابت كنم شما را . و بنابراين سخنان، براي‌‌فرج امام‌‌زمان‌‌(عج)وطول عمررهبرانقلاب اسلامي‌‌-امام خميني-و پيروزي رزمندگان و سلامتي دولتمردان و مؤمنين دعا كنيد كه دعا سلاح مؤمن است و اين چند كلام را نوشتم براي پيروان حق كه اميدوارم اين راه شهدا را فراموش نخواهند كرد و هر چه بهتر در راه خدا تلاش كنيد و جهاد اكبر و جهاد اصغر را فراموش نكنيد و به اميد فرج مولايمان (امام زمان (عج) رهايي دهندة مسلمانان .

اين بندة حقير – حسنعلي رباطي


منتخب وصیت نامه:

براي خدا مانند آن بندگان نمونه كه در مقابل سختي ها مقاومت كردند، مقاومت و ايستادگي كنيد . براي رضاي خدا كه اجرش بيشتر از هر چيز است و گوش به حرف منافقان و فرصت طلبان ، اين از خدا بي‌‌خبران ندهيد كه شيطان آنها را به راه خود خوانده و آنها به نداي شيطان لبيك گفتند و خود را در چنگ شيطان قرار داده اند و به راستي گمراهان ، آنها هستند .


مادرم ! تو همچون زينب (ع) بايستي بار سنگين اين اسلام را بر دوش خود احساس كني و افتخار بكني كه همچون فرزندي داشتي و در راه اسلام هديه كردي و از خداوند منّان درخواست دارم كه به شما صبر عنايت فرمايد و به تمام مادران شهدا صبر و استقامت عطا بفرمايد .


منبع: پیام رسانان 2300 شهید نیشابور ارسال دیدگاه